Ceza Avukatı İstanbul Bakırköy

Ceza Avukatı, Ceza Hukuku kapsamında yer alan suçlara ilişkin hukuki uyuşmazlıkların çözümü konusunda deneyimli olmaktadır. Ceza davası ve ağır ceza davası bağlamında müvekkillerinin yaşayacağı mağduriyetin giderilmesi adına hizmet verir.

Ceza Kanunu açısından suç niteliği teşkil eden vakalar karşısında deneyimli olması nedeniyle kendisini ceza avukatı olarak adleden hukukçu, müvekkillerinin gerek soruşturma gerekse de kovuşturma aşamalarında yaşayabilecekleri hak kayıplarını bertaraf etme adına hizmet verir.

Ceza Avukatı Ne yapar

Ceza Avukatı Ne Yapar?

Kanunda suç olduğu belirtilmiş fiillerin işlendiği iddiasıyla ortaya çıkan, tutuklama, gözaltı, ifade alınması, el koyma… gibi durumlarda ceza avukatı hukuki sürecin doğru şekilde işletilmesi sağlar. Ayrıca müvekkilinin zarar almadan ya da en az zararla bu süreci atlatması için hukuki destek sağlamaktadır. Ceza ve ağır ceza davalarındaki tecrübesi ve bilgisi ile sürecin sağlıklı yürütülmesinin sağlanması ceza avukatının asli görevidir. Bu anlamda ceza kanunu kapsamında bir itilafın varlığı durumunda sürecin uzman ceza avukatları ile yürütülmesi mutlak fayda sağlayan hususların başında gelmektedir.

Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Ceza davası ve ağır ceza davaları farklı suç tipleri ve bu suçların niteliğine bağlı olarak farklı yargılama süreçlerini beraberinde getirmektedir. Türk Ceza Kanunu’nda hangi eylemlerin suç sayıldığı belirtilmiş olmakla birlikte ceza avukatının baktığı davalar TCK’da belirlenmiş suçlara ilişkin davalar olmaktadır. Türkiye’de en fazla işlenen suçlar; vücut dokunulmazlığına karşı işlenen suçlar, mal varlığına karşı işlenen suçlar, kamu güvenliğine karşı işlenen suçlar kişi hürriyetine karşı işlenen suçlar… şeklinde sıralanabilir. Söz konusu suçlar, adam yaralama suçu, adam öldürme suçu, cinsel taciz suçu ve cinsel saldırı suçu (tecavüz), kaçakçılık suçu,parada sahtecilik suçu, dolandırıcılık suçu, tehdit suçu, hakaret suçu, şantaj suçu, anayasal düzene karşı suçlar,trafik güvenliğini tehlikeye atma suçu, hırsızlık suçu, gasp suçu, yağma suçu, mala zarar verme, uyuşturucu satma, uyuşturucu ticareti, uyuşturucu kullanma, kumar oynatma suçu, fuhuş yapma ve fuhuş yaptırma suçu.…gibi suçlar en sık karşımıza çıkan suç tipleri olmaktadır.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir!  Cinsel İstismar

Ağır Ceza Avukatı

Ağır Ceza Avukatı

Ağır ceza davaları, ceza davalarından farklı bir yargılama sürecini barındırır. Ağır ceza davalarında konu suçların cezaları da bu bağlamda daha fazla olmaktadır. Ağır ceza davalarına konu suçlara ilişkin itilafların çözümü noktasında uzman, ağır ceza davalarında deneyimli hukukçular ağır ceza avukatı olarak adlandırılır. Ağır ceza davaları sonuçları itibariyle çok ciddi hapis cezalarına sebebiyet vermektedir. O yüzden sürecin uzman ceza avukatları ile yürütülmesi, ağır ceza davasının seyri ve sonucuna direk etki etmesi sebebiyle önerilmektedir. Ağır ceza avukatı gerek yargılama sürecinde gerekse de soruşturma sürecinde, müvekkili açısından doğacak olumsuz neticelerin önüne geçilebilmesi adına hukuki destek vermektedir.

Ceza Avukatı ve Ağır Ceza Avukatı Ücretleri 2019

Ceza ve ağır ceza davalarına konu vakaların niteliğine göre avukatlık ücretleri de değişiklik göstermektedir. Ceza avukatı ücreti söz konusu olduğunda en sağlıklı bilgi davaya konu dosyanın incelenmesi ile alınabilir. Dava kapsamına bağlı olarak avukatların alacağı vekalet ücreti değişiklik göstermektedir. Bu konu hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir